Środa, 2019-01-16

Imieniny: Mascelego, Walerii

Warsztaty z paleontologiem.

29 marca odbyły sie w naszym przedszkolu warsztaty z paleontologiem  panem dr Pawełem Wolniewiczem. Dzieci poznały zwierzęta i rośliny, które żyły i rosły w czasach dinozaurów. Na ilustracjach oglądały belemnity, jeżowce, ryby, gady, a także drzewa szpilkowe. Następnie poznawały ich skamieniałości, próbując powiązać je z oglądanymi ilustracjami. Podczas badań dzieci wykorzystywały lupy w celu rozpoznania okazów i przypisania do odpowiednich grup. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały zęby Mozazaura, zęby rekina z czasów Dinozaurów. Atrakcją były skorupki jaj dinozaurów. Świetnie rozpoznawały skamieniałości - Jeżowca i skamieniałe muszle małż. Pan Paweł Wolniewicz podarował dzieciom pocztówkę  przedstawiającą morze jurajskie.